Landsbyforum

Landsbyforum er en frivillig forum, hvor repræsentanter fra hver landsbylaug i Sønderborg Kommune mødes til gensidig sparring mindst 4 gange pr. år. Møderne ligger oftest i forlængelse af møderne i Landdistriktsudvalget.

Dagsordener og referater: klik her

Vedtægter

Kontakt Landsbyforum i Sønderborg: Agnes Nielsen, fmd, Svenstrup, mail:  nielsen@moisen.net

Har du brug for at tage kontakt til et Landsbylaug, viser nedenstående liste mail-adresserne. På listen finder du også kontaktpersonerne til Sekretariat for Landdistrikter i Sønderborg Kommune, Connie M. Skovbjerg, landdistriktskoordinator, mail: cskb@sonderborg.dk

 

 

Formænd for Landsbylaugene i Sønderborg Kommune

Pia Feldstedt  adsboelborger@gmail.com Adsbøl
Karin Autzen kma@montanafood.dk Asserballe, fmd.
Asmus Madsen kontakt@au-laug.dk Avnbøl-Ullerup, fmd.
Henning Rasmussen vibeoghenning@anarki.dk BIB, fmd.
Martin Mulvad Nissen m_nissen2001@hotmail.com Blans, fmd.
Philip Tholsted m-p-tholsted@mail.dk Brandsbøl-Lunden
Henrik Henriksen bumleteiss@gmail.com Dyndved, fmd.
Rudi Cargnelli cargnelli@bbsyd.dk Dynt, Skelde, Gammelgab, fmd.
Aage   Andersen                           info@egenbylaug.dk Egen, fmd.
Gretel Denker   Jørgensen       gretelhjj@gmail.com Elstrup – Elstrupskov, fmd.
Bent Nielsen                                   0411nielsen@gmail.com HAN, fmd.
Kim Grønne   Madsen                  hess_madsen@mail.tele.dk Holm, kontakt
Anette Hartvig hartviganette@hotmail.com Kegnæs, kontakt
Dan Pedersen dan@dansp.dk Ketting, fmd.
Sanne Riggelsen Sanne.riggelsen@gmail.com Klingbjerg, fmd.
Lilian Frees Jensen lilian.frees.jensen@gmail.com Kværs, fmd.
Kenni Nielsen hannekenni@gmail.com Kær Halvø, fmd.
Connie M.   Skovbjerg                 cskb@sonderborg.dk Landdistriktskoordinator
Willy Sahl sahl@smukke.com Lavensby, fmd.
Erling Junker ejja@bbsyd.dk Lysabild, fmd.
Per Kortbek Andersen kortbekandersen@hotmail.com Mommark, fmd.
Egon Jessen    grethe.jessen@mail.dk Nybøl Stenderup, fmd.
Poul Erik Nørgaard pollen@bbsyd.dk Oksbøl, fmd.
Esther Olesen esther_olesen@yahoo.dk Oksbøl, kontakt
Kent Mynch kent@mynch.dk PAK Nordals landsbylaug
Leif Jensen sebbelev13@hotmail.com Sebbelev-Osbæk, fmd.
Dennis Sehrt skodsboellandsbylaug@gmail.com Skodsbøl, fmd.
Claus Nielsen clausline@privat.tdcadsl.dk Skovby, fmd.
Ingebeth Clausen clausen1818@gmail.com Smøl, fmd.
Lene Thomsen stevninglandsbylaug@gmail.dk Stevning,kontakt
Peter Christiansen stolbro@bbsyd.dk Stolbro/Stolbrolykke, fmd.
Henrik Elkrog svenstrup-laug@fri-tid-dk Svenstrup, fmd.
Agnes Nielsen nielsen@moisen.net Svenstrup, kontakt
Kent Mynch kent@mynch.dk Nordals Landsbylaug, PAK
Søren Elholm               elholm@post11.tele.dk Tandslet, fmd.
Hans Heinrich Jacobsen hans@stenbaek.me Vemmingbund, fmd.
Allan Ernst svoenst@gmail.com Østerholm, fmd.
Betta Hansen  bettahansen@gmail.com  Sottrupskov

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *